Menu

  • Ultimate Wash & Wax Ultimate Wash & Wax

    Ultimate Wash & Wax

  • Glass clean Glass clean

    Glass clean

  • AutoFinesse Citrus Power AutoFinesse Citrus Power

    AutoFinesse Citrus PowerČištění a ochrana vnějších plastů

Každý povrch, materiál potřebuje jednou za čas vyčistit i ochránit, tak jako povrch laku, tak i vnější plastové prvky. Mnoho aut je lemováno plastovými lištami u starších aut i plastové černé nárazníky, mřížky apod. Jelikož tyto plastové části nejsou lakované, stárnou podstatně rychleji, díky ošklivému UV záření i blednou, po čase začnou ztrácet svou pružnost a jsou velmi křehké. Každý kdo udržuje vůz v perfektním stavu je čištění, oživení a zároveň ochrana plastů nezbytnou součástí péče.

Sealanty na skla aneb “Tekuté stěrače“

Odborný název sealanty na skla jsou přípravky, které drtivá většina spotřebitelů zná pod pojmem “tekutých stěračů“. V tomto článku si řekneme, proč jsou a k čemu slouží. Rozebereme si výhody i nevýhody, možná pro některé i nově představíme pár přípravku tohoto druhu, které jsou nejprodávanější a nejčastěji aplikované v ČR a Evropě

Čištění a ochrana kol i pneumatik

To, že kola dělají auto je svatá pravda, ale když jsou zašlé a znečištěné od brzdného prachu a jiných nečistot, není to žádná nádhera. Proč je potřeba čistit kola i pneumatiky a dodat jim ochranu? Kola bývají nejvíce znečištěná, převážně od brzdného prachu, který vzniká třením brzdových destiček o kotouč, ale taky od dalších kontaminantů například v podobě asfaltových teček.

Voskování

Po dokončení předchozích, velmi náročných kroků (mytí a sušení, dekontaminace, příprava povrchu) je následné voskování “hračkou“. V některých případech bývá sice aplikace vosku časově náročná, obzvlášť při aplikaci více ochranných vrstev, ale fyzicky náročné to vůbec není. Tak jako ve všech předchozích článcích tak i v tomto si řekneme, proč se vůbec voskuje, dále si představíme nejčastěji aplikované vosky v Evropě, pro začínající detailery vysvětlíme, jak vosky řadíme a spousta dalších informací.

Základy strojního leštění laku

Leštění je krok, který je zcela odlišný od voskování. Přestože některé marketingové výrobky tyto dva procesy chybně zaměňují, jsou to naprosto rozdílné činnosti s jasnými definicemi. Co je to vlastně leštění laku? V krátkosti, jde o proces mechanického opracování poškozené vrstvy laku za použití strojní leštičky. Leštěním se totiž vytváří brilantní povrch, finálně se odstraňuje poškození a dodá se laku oslnivý lesk.

Příprava laku před aplikací vosku

Příprava povrchu laku před aplikací ochranné vrstvy (vosku, keramického povlaku apod.) je velmi důležitá a také časově náročná. Příprava laku se dělá po dekontaminaci a před samotnou aplikací ochranného povlaku. Proč je potřeba? Co vlastně umí? Jak na to? V tomto článku si tento krok opět přiblížíme, představíme zase nejběžnější PRE-WAX cleaners (čistič laku před voskováním), prozradíme i něco málo o Glaze (glazura), také často používané All in one přípravky.

Dekontaminace laku

U většiny lidí je to velkou neznámou. Proč vlastně dekontaminovat povrch? Co to vlastně je kontaminant a jak vzniká? Je to vůbec nutné? Tyto otázky se stále dokola opakují. V tomto článku Vám prozradíme odpovědi a i něco navíc.

Základní mytí

Jak se říká „Není nic hezčího než dobře naleštěná kára“ vždy, ale všechno musí někde začít. V tomto případě pro dobrý výsledek, musí být i dobrý začátek a tím je právě důkladné a šetrné umytí vozu. Mytí je potřeba rozdělit na pár důležitých kroků předmytí, mytí a následné sušení karoserie.

Co je to detailing

V dnešní době se slovo detailing stává čím dál více populární, ale co to vlastně znamená? Definice slova detailing, není přímo určená, ale může znít například takto: Detailing je velice důkladné a šetrné čištění exteriéru a interiéru v automobilu, jeho renovace (korekce laku, leštění) a konzervace (voskování či jiný ochranný povlak), jehož cílem je dosažení perfektní čistoty, brilantního lesku a hlavně dokonalé ochrany.

Špička z Anglie, Auto Finesse!

Něž Auto Finesse získal svůj původní název jmenoval se JBs . nabízely mobilní službu ve větší části Londýna. Jejich reputace nabízela vysoce kvalitní služby péče o vozidlo a to vedlo společnost k tomu, že se začali zaměřovat na práci k výhradně vozidlům vyšší třídy.

Zajímavosti o Americkém Meguiar's

Když v roce 1901 Frank Meguiar ve své garáži poprvé vytvořil jeho první leštidlo nábytku, ani netušil, že v dalších letech vytvoří firmu s autokosmetikou. Od prvního leštícího produktu na nábytek chtěl pan Meguiar nabídnout svým zákazníkům jen tu nejlepší kvalitu a tu přenesl i do svých výrobků pro milovníky automobilu. Chce pro své klienty pevný vztah a důvěru pro své produkty.